poniedziałek, 16 stycznia 2012

Moje życie z Dżejmsem, Maciej Gierszewski

Prawda, że jest piękny

To Marcinowi Zembrzuskiemu muszę podziękować za sugestię, w czyj talent warto zainwestować odrobinę kapitału. On to w którymś tam tysięcznym mailu rzucił mi tekst w stylu:
"a może coś Kreta byś wydał?".
Już wtedy obiecałem sobie, że jak się uda to pasuje Zembrzuskiemu publicznie podziękować. Dzięki Marcin za cynk, zawsze będę o tym pamiętał. 

Ale wtedy, nim nastąpiło ostateczne porozumienie wiele maili musiało przepłynąć. Byłem wtedy pochłonięty wydaniem Ziniola, chwilami "srałem ze strachu" i różne myśli latały mi po głowie. Maciej, co mi się podobało nie narzucał się ze swoim materiałem. Nie częstował mnie tekstem w styl "mam tych wierszy w cholerę", albo "mam w szufladzie kilka opowiadań", a przecież debiutantem nie był. Debiutantem byłem ja, a on w sumie mógł mi wcisnąć cokolwiek.
Wreszcie padła decyzja. Moje życie z Dżejmsem Nie mogłem nie wydać tego tytułu, a to dzięki żonie, która usłyszawszy tytuł, zapytała: "Czy to jest o homoseksualistach?".
I jak to w życiu bywa, musiało minąć trochę czasu nim doszło do druku. Zdążyłem poznać osobiście Maćka na MFK i żałuję, że nie pogadałem z nim dłużej. I teraz, kiedy mam za sobą telefony do drukarni, że książka już jest, nie pozostaje mi nic innego jak przedstawić Wam Dżejmsa.
"Zabiję tego kota"
Oto dziś, tuż po odśnieżeniu wjazdu do garażu mogę oficjalnie ogłosić przedsprzedaż.

Zamówienia składamy tutaj(KLIK)MACIEJ GIERSZEWSKI ur. 1975; poeta, prozaik, bloger. Pisuje o komiksach, m.in. na „Kolorowych Zeszytach” oraz „Alei Komiksu”. Opublikował: „Profile” (Olsztyn 2006), „Luźne związki” (Poznań 2010). Zredagował (ze Szczepanem Kopytem) antologię poetycką pt: „Słynni i świetni. Antologia poetów Wielkopolski debiutujących w latach 1989 – 2007” (Poznań 2008). Prowadzi bloga o komiksach: http://dybuk.wordpress.com. Mieszka w Poznaniu.

8 komentarzy:

 1. Miałem zamiar zamówić tą książkę, może później drapnę recenzje (ale kogo ona będzie obchodziła?), ale mam pytanie jak jest pobierana opłata za pobranie, czy przelewem. Nigdzie tego nie widzę na stronie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Na razie opcji za pobraniem nie stosujemy. Za to wysyłamy gratisowo:)

  OdpowiedzUsuń
 3. A i wszelkie recki są mile widziane.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zamówione i przelane, mam nadziej, że nie pomyliłem czegoś w rachunku.

  Nie wiem o czym to jest, i nie lubię kotów. Lubie za to są to krótkie opowiadania, więc to dla mnie wystarczająca zachęta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki w imieniu swoim i Macieja, Dżejmsa zapakuję i wyślę niebawem.

   Usuń
 5. Drogi Wydawco!
  dziękuję za miłe słowa.
  mam nadzieję, że nasza książeczka będzie sprzedawała się jak świeże bułeczki.

  i faktycznie, Marcinowi należy się podziękowanie za "iskrę"

  OdpowiedzUsuń